AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA

WIZUALIZACJE PROCESÓW TECHNOLOGICZNYCH

SYSTEMY I SIECI KOMPUTEROWE

Wykaz ważniejszych prac wykonanych przez ETE Biuro Techniczne.

W branży morskiej.

-Wykonanie dokumentacji projektowej i wykonawczej systemu sterowania układem napędowym i mechanizmami pomocniczymi okrętu ORP K. Czernicki w ramach systemu EMOS 2.0
-Oprogramowanie sieci sterowników PLC (siedem stacji sterowniczych, redundantna magistrala światłowodowa, protokół FIPWAY) dla systemu monitoringu okrętu ORP K. Czernicki w ramach systemu EMOS 2.0
-Montaż sieci monitoringu parametrów pracy siłowni głównej i pomocniczej na okręcie ORP "Gopło", według własnego projektu , na bazie sterowników FANUC serii 90-30.
-Udział w modernizacji serii trałowców bazowych typu 206 FM ( ORP Mewa, ORP Czajka, ORP Flaming) do standardów NATO. Zaprojektowanie i montaż sieci automatyki i monitoringu siłowni okrętowej i elektrowni w oparciu o sterowniki serii TSX57 z światłowodami w charakterze magistrali transmisji danych.
-Modernizacja centrali pomiarowo sygnalizacyjnej w oparciu o sterowniki programowalne serii TSX57 na korwecie wielozadaniowej ORP "Kaszub" oraz na zbiornikowcu ORP "Bałtyk".
-Wykonanie układu synchronizacji i załączania sprzęgieł kłowych turbiny spalinowej DE-59PI na okręcie ORP Warszawa.
-Wykonanie i oprogramowanie układu sterowania maszyn chłodniczych na okręcie ORP Warszawa w oparciu o sterowniki firmy FANUC.
-Oprogramowanie sterowników TSX 57 dla systemu monitorowania temperatur w ładowniach M/v Caribben Lady i M/v Atlantic Lady.
-Oprogramowanie sterownika OCS 200 dla systemu monitorowania kontenerów amunicyjnych na okręcie ORP K. Czernicki.

 
W branży wodno-kanalizacyjnej.

-Wykonanie i oprogramowanie szafy sterowniczej dla układu dozowania polifosforanów na Ujęciu Wody w Straszynie.
-Uruchomienie telemetrycznego przekazu (GSM) podstawowych parametrów pracy przepompowni ścieków Jasień, Myśliwska do centrali dyspozytorskiej "Systemu Telemetrii Sieci Wodociągowej". "SAUR" Neptun Gdańsk.
-Oprogramowanie systemu sterowania i monitoringu zespołu mieszaczy w ciągu technologicznym stacji uzdatniania wody powierzchniowej w Straszynie ( przepustowość obiektu 1200 m3/h ).
-Wykonanie układu sterowania i wizualizacji Ekologicznej Elektrowni na biogaz w miejscowości Sierakowice (woj. Zachodniopomorskie) w oparciu o sterownik firmy Hitachi EH150.
-Instalacja elementów systemu dostępu, alarmowego i barier mikrofalowych Tłoczni Gazu w Kondratkach.
-Wykonanie układu sterowania zespołami hydroforowymi w oparciu o falownik i sterownik firmy Schneider dla obiektu Hydroforni Karpacka ("SAUR" Neptun Gdańsk).

.